Máme nový eshop JPJForest.sk – všetky produkty novo nájdete aj tam s možnosťou rýchleho dopytu strojov a okamžité objednávky príslušenstva a platby platobnou kartou!

PREJSŤ NA ESHOP

Kvalitné stroje na palivové drevo vám pomôžu

Kúrenie drevom je v móde – a bude lepšie! Pozrite sa, ako začať s výrobou dreva profesionálne

Cena elektrickej energie aj plynu opäť rastie. Kúrenie elektrinou je dnes takmer nereálne, a aj ľudia s plynovým kúrením začali najmä v rodinných domoch aspoň dovykurovať pomocou dreva v rôznych krboch či kachliach. Moderné ekologické formy kúrenia pomocou rôznych typov tepelných čerpadiel majú také vysoké obstarávacie náklady a nejasnú dobu životnosti zariadenia, že si ich kupujú len dobrodruhovia a ľudia s poškodenú kalkulačkou. Návratnosť investícií za 10 až 15 rokov, kedy v tejto dobe už pravdepodobne skončí životnosť nadobudnutého čerpadla, nie je práve priaznivá. Preto sa kúrenie drevom stáva opäť veľkým hitom. Na trhu sú dostupné veľmi podarená dizajnové riešenia kachlí a krbov s kvalitným spaľovaním, ktoré sľubuje, že kachle vydržia horieť takmer celú noc a z dreva pri horení dostane doslova aj ten posledný kW..

Záujem o palivové drevo rastie

Začali sme síce s trochou nadsádzky, pravdou však je, že záujem o palivové drevo v českej republike rastie. Kvôli podkôrniky sa navyše zvyšujú objemy ťažby a drevo zlacňuje. Pre niekoho, vzhľadom ku klesajúcim cenám dreva možno prekvapivo, je to tá pravá chvíľa, dať sa na podnikanie v oblasti výroby dreva, alebo premýšľať nad zvýšením súčasnej produkcie. Vysoké ceny palivového dreva v predchádzajúcich rokoch znižovali jeho spotrebu, alebo naopak nahrávali vlastnú výrobu alebo nákupu palivových brikiet. Dnes klesajúca cena dreva, ktorá medziročne klesla až o polovicu, opäť naštartovala záujem o nákup palivového dreva. Z alternatívneho druhu kúrenie sa stáva opäť obľúbená forma vykurovania rodinných domov. Drevo je ekologickým palivom a obnoviteľnú surovinou. Súčasne je tiež palivom ekonomickým. Pre každého, kto sa zaoberá výrobou dreva, je vhodné sa práve teraz pripraviť na rastúci dopyt. A alebo sa na tento typ podnikania vrhnúť od začiatku. .

Ako má vyzerať palivové drevo pre zákazníkov?

Pokiaľ zákazník nepožaduje drevo na údenie, kde ihličnaté drevo vhodné nie je, neexistuje takmer žiadny dôvod, prečo kúriť iným ako bežne dostupným, predovšetkým smrekovým, drevom. Hoci je rad ľudí presvedčená o tom, že je kúrenie tvrdým drevom výrazne kvalitnejšie, rozdiely takmer nejde poznať. Výhrevnosť z jedného kilogramu akéhokoľvek druhu u nás dostupného dreva je takmer rovnaká. Pritom dostupnosť tvrdých drevín je výrazne horšia. Tvrdé drevo je drahé a dlhšie takisto vysychá. Zákazníkom možno ponúkať čerstvé naštiepané dreva (s cca 50% vlhkosťou), alebo drevo vysušené (s vlhkosťou medzi 10 až 20%). Prvá možnosť, kedy si potom zákazník nechá drevo v domácich podmienkach sušiť 2 až 4 roky, je častejšia. Na druhu stranu, ak máte dostatok skladovacích priestorov pre sušenie dreva, môže byť pre vás vysušené a na kúrenie už pripravené palivové drevo zaujímavým zárobkom. Všeobecne sa za palivové drevo považuje akékoľvek listnaté a ihličnaté drevo aj s kôrou, na ktorom sú povolené všetky vady dreva: trhliny, hrče, rastové chyby, chyby spôsobené napadnutím hubami či hmyzom, teda aj kôrovcom. Obvyklá dĺžka naštípaných polien je 33 cm (teda 1/3 klasické metrovica). Polená by nemala byť kratšia ako 15 cm.

Kvalitné stroje na palivové drevo vám pomôžu rozbehnúť business

V našej firme vám ponúkneme kvalitné stroje na výrobu palivového dreva, ktoré zvýšia vašu produkciu, alebo vám pomôžu rozbehnúť výrobu palivového dreva od základu. Predávame štiepací automaty fínskeho výrobcu Regon. Stroje sú schopné štiepať polená s priemerom 25 alebo 38 centimetrov. Na menšie priemery sa hodí štiepací automat Regon 1, ktorý ponúkame aj vo variante na podvozku. Štiepací sila je až 6 ton. Na väčšie polená sa hodí osmitunový štiepací automat Regon 2.

Štiepací poloautomat Regon R2                                               Štiepací kužeľ Deitmer

Stroje na výrobu palivového dreva Regon sa vyrába kompletne vo Fínsku. Riadi sa európskymi bezpečnostnými normami. Majú patentované ako zdvíhacie a podávacie zariadenia, tak prevedenie podávacieho zásobníka. Štiepací automaty REGON pracujú rýchlo, bezpečne a spoľahlivo.

Viac informácií sa dozviete na www.stiepacie-automat.sk alebo na tel .: +420 773 202 321, +420 773 984 518. Môžete nás tiež kontaktovať priamo cez kontaktný formulár nižšie alebo cez e-mail, ktorý nájdete v sekcii Kontakty.

JPJ  Forest, s.r.o., Stará Paka – Ústí 78, 50791, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česká Republika

Predvedenie strojov: Po – Pia, 7:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00, www.jpjforest.com

Partnerské weby